KALENDER 2019/20

Tidspunkter og adresser kan i sjældne tilfælde variere lidt så tjek venligst  pågældende kirkes hjemmeside i  kalenderen 14 dage før arrangementet.


Fangekoret har ikke noget med evt. billetsalg at gøre.


Louise Adrian:

Korledelse, Booking, Generelt

+45  29 70 67 66

4/1

Hundige kirke kl. 14

Eriksmindevej 20

2670 Greve

18/1

Kliplev kirke kl. 14.30

Præstevænget 1A

6200 Aabenraa

18/1

Egtved kirke kl.19.30

Fyrre Alle 6

6040 Egtved

19/1  

Øster Snede kirke kl. 10.30

Lindvedvej 34

8723 Løsning

19/1

Vejerslev kirke kl. 15

Præstevænget 4

8881 Thorsø

FEB


7/2

Skovlunde kirke kl.16

Lundebjerggårdsvej 3A

2740 Skovlunde

23/2

Maribo Domkirke kl. 14

Klostergade 33

4930 Maribo

23/ 2

Vråby kirke kl.19

Lerskovvej 57B

4652 Hårlev

21/3

Fraugde kirke kl. 14

Fraugdevej 67

5220 Odense

21/3

Hannerup kirke kl. 19

Prangervej 114

7000 Fredericia

22/3  

Haunstrup kirke kl. 10.30

Haunstrup Hovedgade 37

7400 Herning

22/3

Todbjerg kirke kl. 14.30

Bøggildsvej 18

8530 Hjortshøj

APRIL


19/4  

Herlufsholm kirke kl.14.30

Herlufsholm Alle 182

4700 Næstved

19/4

Karise kirke kl. 19

Kildevej 1A

4653 Karise

17/5  

Ø. Skerninge kirke kl. 14

Åkildevej 22A

5762 Vester Skerninge

4/6

Humlebæk Strandvej 21A

3050 Humlebæk

11 – 14/6

Bornholm

12/6 “Himmel og jord” kl.19.30 (Follkemødet)

13/6 Klemensker kirke kl. 19.30

Bedegadevej 1A

3782 Klemensker

19/7

Holmsborg bibelcamping kl. 15

Holmsborgsvej 65

6950 Ringkøbing

9/8

Mørkholt camping kl. 16

Hagenvej 105B

7080 Børkop

19/8

Karens Mindevej 3, kl. 10.30

5500 Middelfart

26/9

Sæby kirke kl. 14.30  

Strandgade 5A

9300 Sæby

26/9

Sct. Catharinæ kirke kl. 19

Lille Kirkestræde 1

9800 Hjørring

27/9

Nørre Kongerslev kirke kl. 10.30

Landmandsgade 36A

9293 Kongerslev

27/9

Kollerup kirke kl. 14.30

Svinkløvvej 96 C

9690 Fjerritslev

  

9/10

Kulturnatten, Apostelkirken kl. 19

Saxogade 13

1662 Kbh

25/10

Nyvangskirken kl. 14.30

Nørre Alle 40B

4400 Kalundborg

25/10  

Lindehøj kirke kl. 19

Tvedvangen 175

2730 Herlev


17/11

Rudinsvej 46, kl. 19

3200 Helsinge

28/11

Fredens kirke kl. 14

Sjællandsgade 34

7400 Herning

28/11

Hørning Kirke kl. 19

Nørre Alle 6

8362 Hørning

29/11

Skæring kirke kl.10.30

Skæring Kirkevej 1

8250 Egå

29/11

Stenderup kirke kl. 14.30

Løbnersvej 1

6683 Føvling

13/12

Villingerød kirke kl. 14

Villingerødvej 36

3120 Dronningmølle

13/12

Hedegårdskirken kl. 19

Hedeparken 21

2750 Ballerup.

Baptistkirken  NørreSundby

24/11 kl.10.30  

Vestergade 73,

9400 Nørresundby


Sct Johannes kirke

24/11 kl.15:00

Peter Sabroes Gade 20,

8000 Aarhus


Blovstrød kirke

8/12 kl.14.30  

Smedegyden 3,

3450 Lillerød


Humlebæk kirke

8/12 kl.19:00

Humlebæk Strandvej 23A,

3050 Humlebæk


Slangerup kirke

18/12 kl.18:00

Strandstræde 2,

3550 Slangerup